Money Aidat Borcu Sorgulama
Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

İyi (% 20)
Orta (% 0)
İdare Eder (% 0)
Kötü (% 80)

ERKON'DAN Yeni Kampanya 'Bir Umutta Sen Ol 2022'

2021 yılında başlatılan ve büyük ilgi gören Kampanya ile Ramazan yardımı, eğitim yardımı ve ısınma desteği olarak üç alanda takriben 7000 aileye destek verildi. ‘BİR UMUTTA SEN OL’ Kampanyasında başta İstanbul ve Erzurum’da olmak üzere tüm ihtiyaç sahiplerine ayni ve nakdi yardımlar yapıldı.

2021 yılında başlatılan ve büyük ilgi gören Kampanya ile Ramazan yardımı, eğitim yardımı ve ısınma desteği olarak üç alanda takriben 7000 aileye destek verildi. ‘BİR UMUTTA SEN OL’ Kampanyasında başta İstanbul ve Erzurum’da olmak üzere tüm ihtiyaç sahiplerine ayni ve nakdi yardımlar yapıldı.
Erzurum Konfederasyonu (ERKON) un başlattığı İstanbul’daki Erzurum Federasyonları ve Erzurum Dernekleri ile birlikte yürütülecek ‘BİR UMUTTA SEN OL - 2022’ Kampanyası, Avrupa’da kurulan Avrupa Erzurumlular Birliği`nin de desteklediği ile ihtiyaç sahibi ailelere, geleneksel hale gelen ‘kumanya yardım kolileri alış/veriş kartları ve nakdi para yardımları yapılacak.

KAMPANYAYI ‘BİR UMUTTA SEN OL - 2022’ KOMİSYON`U YÜRÜTECEK
Erzurum Konfederasyonu Genel Başkanı Mustafa MACİT, geçen yıl görev yapan Komisyon üyeleri ve Türkiye genelinde Erzurumlu hemşerilerimizin yaşadığı illerdeki temsilcilerinde dahil edilerek ‘BİR UMUTTA SEN OL - 2022’ Kampanyası tüm Türkiye’de güçlü ve etkili bir şekilde yürütüleceğini açıkladı.
Erzurum Konfederasyonu Genel Merkezinde Erzurum STK Başkanları, Yönetin Kurulu ve Komisyon Üyeleriyle yapılan toplantılarda ‘BİR UMUTTA SEN OL - 2022’ Kampanyası kapsamlı olarak değerlendirildi ve başlatılmasına karar verildi.
Kampanya ile ilgili gerekli çalışmaları tamamladıklarını ifade eden ERKON Başkanı Mustafa Macit,  STK Başkanlarımızla, ERKON Yönetim Kurulu, ‘BİR UMUTTA SEN OL - 2022’ Kampanyası Komisyonun koordineli çalışması ve İstanbul dışındaki illerdeki temsilcilerimizin ve Avrupa Erzurumlular Birliği`nin desteğiyle, sosyal sorumluklarımızdan biri olan ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmak için çıktığımız bu yolda en güzel sonucu almayı hedeflediklerini ifade etti.
Erzurum Konfederasyonu olarak, ‘BİR UMUTTA SEN OL - 2022’ Sosyal Sorumluluk Projesi ile Ramazan ayının bereketiyle, yüzleri güldürmek, umutsuzlara umut olmak, hep birlikte el ele, çaresiz, muhtaç, gönüllere dokunacağız. Umutsuzlara umut olup gönül köprüleri kurmak istiyoruz dedi.
Ülke olarak zor bir süreçten geçtiğimiz bu günlerde Erzurum Konfederasyonu olarak misyonumuz ve sorumluluğumuzu yerine getirmek için çıktığımız bu hayır yolculuğunda, rahmete kavuşmak, arınmak, dayanışmak, yardımlaşmak ve paylaşmak için tek yürek olmalıyız dedi.


‘’Komşusu açken tok yatan bizden değildir’’ Hadisini kendimize uyarıcı,
‘’İnsanların en hayırlısı insanlığa faydalı olandır’’ hadisini ise kendimize müjde kabul ediyoruz.

11 ayın sultanı Ramazan ayında sizleri, bir yetimin başını okşamaya, bir yoksulun karnını doyurmaya, bir çocuğun yüzü güldürmeye, ‘BİR UMUT OL`maya ve sesini duymadığımız, halinden haberdar olmadığımız hemşerilerimiz sizleri hayra davet ediyoruz.
Kendinize bir iyilik yaparak, bu gönül yolculuğunda, Ramazanın bereketi feyzi ile, ihtiyaç sahiplerine uzatalım elimizi. İhtiyaç sahipleriyle gönlümüzü ekmeğimizi bölüşelim. Bir yoksulara, bir muhtaçlara, ihtiyaç sahibi bir ailelere, BİR UMUT TA BİZ OLALIM”